Projekti
Kuldīga kļūs par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām draudzīgako vēsturisko pilsētu
Pirmdiena, 21 septembris 2015 18:24

Starptautiskās Arhitektūras mantojuma dienas ietvaros Kuldīgā 2015. gada 11. septembrī notika starptautiskā konference, kas bija veltīta koncepcijas «Universālā dizaina principu piemērošana Kuldīgas vēsturiskajā centrā" apspriešanai. To organizēja Baltijas Arhitektūras centrs un Neredzīgo integrācijas biedrība Es Redzu (Latvija) ar Kuldīgas novada domes atbalstu. Pēc koncepcijas īstenošanas Kuldīga kļūs par vienu no cilvēkiem ar īpašām vajadzībām draudzīgākajām vēsturiskajām pilsētām Eiropā.

 
No 2015.gada ieviesīs pilnveidoto invaliditātes noteikšanas sistēmu
Svētdiena, 12 oktobris 2014 14:21

Plānots, ka no 2015.gada 1.janvāra ieviesīs pilnveidoto, starptautiskajiem kritērijiem atbilstošu invaliditātes noteikšanas sistēmu, informē Labklājības ministrija (LM).

 
Ar mērķi Kuldīgas vecpilsēta saglabāta un pieejama visiem
Pirmdiena, 21 oktobris 2013 12:30

No 9. – 11. oktobrim Starptautiskās arhitektūras dienu ietvaros konferences dalībnieki secināja, ka Kuldīga ir gatava graut robežas, atteikties no formāliem risinājumiem un meklēt ārpus rāmju risinājumus, lai ikviens gadsimtu senajā pilsētā justos kā mājās.

Trīs dienu garumā Kuldīgā norisinājās zinātniski praktiska konference „Sabiedrībai pieejamas vides veidošana pilsētu vēsturiskajos centros”, kuras ietvaros plašs ekspertu loks un cilvēki ar invaliditāti strādāja, lai ieteiktu risinājumus Kuldīgai vides pieejamības un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas jautājumos. Notika arī arhitektu un dizaina studentu plenērs par vides pieejamības risinājumu nodrošināšanu vēsturiskās ēkās, kā arī Kuldīgas vēsturiskās vides testēšana un secinājumu formulēšana.

 
Sporta nometne Štābiņā
Pirmdiena, 24 jūnijs 2013 12:38

Speciālais sporta centrs (SSC) 2013.gada vasarā no 17. līdz 21. jūnijam organizēja dienas nometni “Sporta aktivitātes “Štābiņā””. Nometnes mērķis bija iemācīt nometnes dalībniekiem sadarboties, aktīvi un saturīgi pavadīt savu brīvo laiku mājās, brīvā dabā un mācību pārtraukumos skolā.

 
Kurzemes "Lieldienu Zaķis" Kuldīgā 2013
Sestdiena, 23 marts 2013 19:00

Video: Veģu komandas veltījums "Lieldienu Zaķim" Kuldīgā

23.03.2013. KNSS vieglatlētikas manēžā (Dzirnavu ielā 13) notika ikgadējais sporta pasākums cilvēkiem ar mentālās un fiziskās attīstības traucējumiem. Pasākuma dalībnieki bija no VSAC "Kurzeme" filiāles "Dundaga", Liepājas BJC struktūrvienības “Vaduguns” bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām klubiņa “Pasaulīte”, Liepājas Dienas centra personām ar garīgās attīstības traucējumiem, Purmsātu speciālās internātpamatskolas, Pelču speciālās internātpamatskolas, Upesgrīvas speciālās internātpamatskolas struktūrvienības "Valgale", SBSAC “Veģi”, Sabiles vidusskolas speciālās klases, PA “Sociālais dienests” atbalsta grupas “Kopā būt”, VSAC “Kurzeme” filiāles “Gudenieki'' un Speciālā sporta centra.

Pasākuma laikā ikviens varēja pārbaudīt savas spējas: kustību koordināciju, kustību reakciju, līdzsvaru, orientāciju laikā un telpā, reakcijas ātrumu, vienas kustības reakciju, ātrspēku un izturību.

Pasākumu atklāja Ineses Astaševskas deju grupas, kuras katru gadu priecē dalībniekus ar priekšnesumu krāšņumu un daudzveidību.

Priekšnesumu bija sagatavojuši komandas “Kopā būt” sportisti. “Veģu” komanda priecēja skatītājus ar savu atlētisko sniegumu, puiši parādīja lieliskus spēka vingrinājumus mūzikas pavadījumā.

Pasākumu sportisko aktivitāti tiesāja brīvprātīgie: Matīss Dziesma, Arturs Lazdiņš (biedrība “Laiks dialogam”) un Kuldīgas 2.vidusskolas jaunieši: Egita Kalna, Ina Jerumane, Monta Koliškina, Laura Vītoliņa, Ēra Orlova, Anna Birze, Ance Strēlniece un Dace Sproģe.

Šogad pasākumā bija rekordliels dalībnieku skaits - 163 dalībnieki.

Paldies, pasākuma galvenajai tiesnesei Dacei Šteinbergai un viņas meitiņai Samantai Nikolai!

Milzīgs cilvēcisks paldies Kuldīgas novada Domei, Kuldīgas Sporta skolai (Agrim Kimboram, Robertam Blumbergam un Anitai Berkai), RIMI veikalam un Inesei Astaševskai par atbalstu pasākuma organizēšanā.

Bildes no pasākuma šeit un šeit.

Paldies, visiem, kas piedalījās pasākumā, un - uz tikšanos nākošreiz!


Pasākuma organizatore Nadija

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 4