Basketbols zēniem (LSO Kurzemes zona)
Otrdiena, 23 februāris 2010 17:32

Šodien (23.02.2010.) Proekulē notika basketbola sacensības zēniem, ko organizēja Latvijas Speciālā Olimpiāde (LSO).

Sacensību rezultāti:

1. vieta - Mazirbes spec. skola

2. vieta - Stiklu spec. skola

3. vieta - Liepājas spec. skola

4. vieta - Pelču spec. internātpamatskola - attīstības cents

5. vieta - Purmsātu spec. skola

Kas ir basketbols?

Jordan by Lipofsky 16577.jpg
Maikls Džordans lecienā, lai ietriektu bumbu grozā no augšas (slam dunk).


Basketbols ir sporta veids, kurā divas komandas ar pieciem spēlētājiem katrā cenšas gūt punktus, izmetot bumbu cauri stīpai (grozam), ievērojot īpašus noteikumus. Kopš tā izgudrošanas Springfīldā, Masačūsetsā 1891. gadā, tas ir attīstījies, lai kļūtu par patiesi starptautisku sporta veidu. Organizēta spēle līgās radās Jauno vīriešu kristīgajā apvienībā (YMCA); pirmās līgas tika veidotas augstskolās. Ar laiku basketbols kļuva par profesionālu sporta veidu. Lai gan tā bija amerikāņu sporta spēle, basketbols strauji izplatījās starptautiski un mūsdienās izcili spēlētāji un komandas ir visā pasaulē.

Basketbolu pamatā spēlē telpās – basketbola laukumā. Punkti tiek gūti, iemetot bumbu cauri grozam no augšas; komanda ar visvairāk gūtiem punktiem spēles beigās uzvar. Bumba drīkst tikt vadīta pa laukumu, sitot to pret zemi (driblējot) vai piespēlējot komandas biedriem. Ļaunprātīgs fizisks kontakts (piezīme) ir aizliegts, un ir arī nosacījumi, kā drīkst rīkoties ar bumbu. Basketbolā, spēlētājiem ir 5 pozīcijas laukumā:

  1. Saspēles vadītājs
  2. Uzbrūkošais aizsargs
  3. Vieglais uzbrucējs
  4. Spēka uzbrucējs
  5. Centrs

Laikam ejot, basketbols ir attīstījies, ietverot sevī pazīstamus mešanas, piespēlēšanas un driblēšanas paņēmienus, kā arī spēlētāju pozīcijas laukumā, uzbrukuma un aizsardzības stratēģijas. Kamēr sacensībās basketbols tiek stingri uzraudzīts, vairākas basketbola variācijas ir attīstījušās ikdienas spēlei. Basketbols ir arī iecienīts skatītāju sporta veids.

http://lv.wikipedia.org/wiki/Basketbols