Sporta diena savam priekam
Ceturtdiena, 19 janvāris 2012 19:03

Draudzīgā un jautrā gaisotnē trešdien, 2012.g. 18. janvārī, Olimpiskajā sporta centrā tikās 236 sportot gribētāji no Rīgas, Jelgavas, Liepājas, Lielplatones, Dundagas, Dobeles, Valmieras, Upesgrīvas un no Pelčiem, lai kopīgi piedalītos bērnu un jauniešu sporta dienā. Dalībnieki nesacentās par medaļām vai godalgotām vietām, viņi sportoja prieka pēc, tāpēc sporta dienas sauklis ir – “Nāc un sporto sev par prieku!”

Pasākuma dalībnieki bija Rīgas speciālo skolu C līmeņa audzēkņi, bērni un jaunieši ar invaliditāti no dienas centriem un organizācijām, kā arī uzaicinātie ciemiņi no citām Latvijas pilsētām. Kā pastāstīja Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas vadītāja Aija Kļaviņa, tad šiem bērniem un jauniešiem ikdienā ir ļoti ierobežotas iespējas būt sabiedrībā, tāpēc sporta diena ļauj viņiem iepazīt un satikt citus bērnus, redzēt, ka ir ļoti daudz bērnu, kas ir līdzīgi viņiem. Šāds pasākums vienlaicīgi ir arī pārbaudījums, atrasties tik plašā ļaužu masā.

Sporta dienu atklāja žonglēšanas priekšnesumi, pēc kuriem dalībnieki kopā iesildījās dejojot. Tad devās uz aktivitāšu punktiem, kur viņus jau gaidīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti, kas pildīja tiesnešu pienākumus. Dalībniekiem tika izsniegtas kartes, kurās tiesneši atzīmēja viņu rezultātus un laikus par konkrēto aktivitāti. Katrs sportists startēja individuāli kopā 20 aktivitātēs. Dalībnieki gan skrēja pāri šķēršļiem, gan pārbaudīja savu veiklību, līdzsvaru, un spēku. Jautrus brīžus bērniem un jauniešiem sagādāja uzdevumi ar bumbām un baloniem (sīkāk par aktivitātēm skatīt tabulā).

Šajā sporta dienā nebija zaudētāju vai uzvarētāju, tāpēc medaļas saņēma pilnīgi visi dalībnieki, jo, kā uzsvēra Aija Kļaviņa (Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas vadītāja),  katrs dalībnieks jau ir uzvarētājs ar to, ka viņš piedalījās šajās aktivitātēs:

„Šādu pasākumu bērniem un jauniešiem ar invaliditāti mēs organizējam pirmo reizi. Bērniem un jauniešiem ar invaliditāti Rīgā ārpus skolas sporta nodarbībām ir maz iespēju pasportot. Tāpēc ar šo sporta dienu, mēs gribam parādīt, cik ļoti šiem jauniešiem un bērniem patīk sportot un cik nozīmīgas priekš viņiem ir šādas sportiskās aktivitātes. Tāpēc būtu ļoti vērtīgi nodrošināt šiem bērniem un jauniešiem regulāras sporta aktivitātes, nevis tikai vienu reizi gadā.”

Sporta dienu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde. Un pasākuma mēķis bija dot iespēju sportot katram pasākuma dalībniekam, kā arī dot  ierosmi dalībniekiem arī turpmāk ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Vairāk: http://www.sportins.lv/2012/01/19/sporta-diena-savam-priekam/

Pateicoties sporta fotogrāfam Jurim Bērziņam - Somam esam tikuši pie bildēm. Skatīt šeit:
https://picasaweb.google.com/aija.klavina/NacUnSporto2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKH-tfSqyMjBoQE&feat=directlink

 

Pievienot komentāru