Ar "cūku gripu" Latvijā inficējušies 386 cilvēki
Otrdiena, 17 novembris 2009 13:13

Saskaņā ar jaunāko informāciju, šobrīd ar jaunu gripu Latvijā kopumā kopš vasaras mēnešiem inficējušies 386 cilvēki, tā intervijā LNT šorīt atklāja veselības ministre Baiba Rozentāle.
Ministre aicina iedzīvotājus nekrist panikā, jo Latvijā slimības izplatība ir normas robežās un nevar būt runa par tās epidēmiju. " Epidēmiskais slieksnis ir tad, ja nedēļas laikā piereģistrējas 100 slimnieki uz 100 000 iedzīvotāju. Latvijā patlaban uz 100 000 ir viens saslimušais. Tātad Latvijā par nekādu epidēmiju nav runa," saka Rozentāle.

Patlaban apkārt cirkulē un lielākus drauda dažādi parastie vīrusi. Rozentāle skaidro, ka laikā, kamēr sevišķi aktīvi ir parastie vīrusi, gripas vīruss parasti nevar attīstīties. Viņa prognozē, ka gripas uzliesmojums valstī varētu sākties pēc Jaunā gada.

Rozentāle skaidro, ka tā dēvētā "cūku gripa" var izpausties arī ļoti vieglā formā. Tāpat kā parastās gripas gadījumā, arī saslimstot ar "cūku gripu", cilvēkam jāizvērtē savi simptomi. Tikai tad, ja temperatūra ilgstoši ir ļoti augsta, ir stipras galvassāpes, asiņošana no deguna, tad būtu jāzvana neatliekamajai palīdzība. Ja simptomi nav tik briesmīgi, pareizāk būtu iztikt ar ģimenes ārsta konsultāciju. Pie tam, ar savu ārstu labāk sazināties telefoniski, lai neveicinātu vīrusa tālāku izplatību, pašam apmeklējot ārstniecības iestādi.

""Cūku gripa" nekādā gadījumā nav bīstamāka par parasto gripu," uzsver ministre. Viņa atgādina, ka katru gadu visā pasaulē no parastās gripas mirst ap pus miljons iedzīvotāju.

www.tvnet.lv

 

 

 

Pievienot komentāru