Fiziskās aktivitātes pētījums Kuldīgas novada iedzīvotājiem
Piektdiena, 12 jūlijs 2019 10:11

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) sadarbībā ar Kuldīgas pilsētas domi aicina pilsētas un novada iedzīvotājus, vecumā no 18 gadiem, pietekties nedēļu garam fizisko aktivitāšu pētījumam ar speciālas viedierīces palīdzību. Pieteikšanās notiek līdz 19.jūlijam, aizpildot pieteikuma anketu (pieteikties šeit: pieteikuma anketa). Pētījums nerada nekādu risku Jūsu veselībai. Jūsu datu konfidencialitāte tiek pilnībā garantēta.

Lai pētītu Eiropas, tai skaitā Latvijas iedzīvotāju fiziskās aktivitātes paradumus, LSPA pētnieku grupa piedalās Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” projektā “Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma” (EUPASMOS). Tā laikā, ar specializētas viedierīces – akselerometra, palīdzību, tiek fiksēta pētījuma dalībnieku fizisko aktivitāšu intensitāte un mazkustība minūtes, nostaigāto soļu skaits, kā arī miegā pavadītais laiks un kvalitāte.

PROJEKTA DALĪBNIEKIEM: Ja Jūs piekrītat piedalīties projektā, jums būs jāveic divas novērtēšanas, ar 7 dienu pārtraukumu. Pirmās novērtēšanas laikā Jūs sāksiet lietot akselerometru (maza ierīce, kas piestiprināta pie jostas un jālieto 7 dienas, 24 stundas dienā), speciālists veiks mērījumus - svars, garums, vidukļa un gurnu apkārtmērs, kā arī būs jāaizpilda aptaujas anketa par sociāli demogrāfiskajiem rādītājiem, veselības stāvokli (pēc izvēles) un ikdienas fizisko aktivitāti. Otrās novērtēšanas laikā jums būs jānodod akselerometrs pētniekiem un jāaizpilda noslēdzošā aptaujas anketa.

Katrs dalībnieks, 45 dienu laikā pēc piedalīšanās pētījumā, bez maksas saņems savus individuālos fiziskās aktivitātes rezultātus un rekomendācijas turpmākai ikdienas fiziskai aktivitātei.

"Ļoti lūdzam iedzīvotājus atsaukties un veltīt savu laiku pētījumam, kā arī izmantot iespēju bez maksas veikt savas fiziskās aktivitātes un miega kvalitātes analīzi. Tas ir svarīgs pētījums, kas nodrošinās salīdzināmus, pamatotus un drošus datus par dalību fiziskajās aktivitātēs un sportā Eiropas Savienības  dalībvalstīs. Noskaidrosim arī to, - cik aktīvi ir mūsu valsts iedzīvotāji uz citu Eiropas valstu iedzīvotāju fona,” aicina projekta koordinatore, LSPA profesore Andra Fernāte.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā vai piesakoties pētījumam, iedzīvotāji aicināti sazināties ar projekta koordinatoriem rakstot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Pētījums notiks:  19.07.2019. no plkst. 10.00 – 20.00, Kuldīgas vieglatlētikas manēžā (adrese: Dzirnavu iela 13, Kuldīga, Kuldīgas novads, LV-3301).

 

Pētījums notiek “Erasmus+” sporta programmas sadarbības partnerības projektā “Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma” (European Physical Activity and Sports Monitoring System - EUPASMOS, Nr. 2017- 3322/001-001). Pētījumā piedalās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem.