Fizioterapija
Noskaidroti populārākie veselības aprūpes speciālisti Latvijas reģionos
Pirmdiena, 07 aprīlis 2014 21:34

Apkopojot vairāk nekā 5700 sabiedrības balsojumā iesniegtās balsis, noskaidroti pērnā gada populārākie veselības aprūpes speciālisti Latvijas reģionos. “Gada balva medicīnā” rīkotāji atzīmē, ka ikvienam sabiedrības balsojumā nominētajam mediķim būtu jājūtas kā uzvarētājam, jo vārdi, kas pausti balsojumā, pauž pacientu, viņu tuvinieku un kolēģu cieņu, atzinību un pateicību.

Visaugstākais balsojums par ārstiem (36% balsu) un vecmātēm (41% balsu) novērojams Rīgā, savukārt par ārstu palīgiem visaugstākais balsojums saņemts Latgalē (44% balsu). Augstākais balsu skaits par māsām (25% balsu) un rehabilitācijas speciālistiem (46% balsu) saņemti Kurzemē. Augstākais balsojums par farmaceitiem (43%) novērojams Vidzemē.

Pirmo reizi “Gada balva medicīnā” saņem tik plašu Latvijas iedzīvotāju atsaucību – 5728 iedzīvotāju balsojumus. Lielākā daļa balsojuma (30%) sniegta par Rīgas mediķiem, 22% balsojuma saņemti par Vidzemes mediķiem, kam seko balsojums par Kurzemes veselības aprūpes speciālistiem (14%). Par Latgales mediķiem saņemti 13% balsojuma, par Pierīgas mediķiem – 11%, savukārt par Zemgales veselības aprūpes speciālistiem saņemti 10% balsojuma. Pasākuma organizatori šādu balsojuma procentuālo sadalījumu saista ar speciālistu un iedzīvotāju skaitu katrā no Latvijas reģioniem.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija norisināsies piektdien, 31. janvārī, kurā ikviens nomināciju ieguvējs saņems balvu – statueti veidotu kā dzīvības asnu, kas mākslinieka Armanda Jēkabsona rokām oriģināli izstrādāta tieši šim pasākumam 2007. gadā. Gada balvas ietvaros tiks godināti Latvijas mediķi desmit dažādās nominācijās. Sabiedrības balsojumam tika izvirzītas nominācijas, kurās nosaka Gada māsu, ārsta palīgu, vecmāti, farmaceitu, rehabilitācijas speciālistu un ārstu.

Nominācijās “Gada slimnīca”, “Gada notikums medicīnā”, “Par mūža ieguldījumu veselības aprūpes organizācijā” un “Gada cilvēks medicīnā” laureātus noteiks Veselības ministrijas, Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Māsu asociācijas un Rīgas Stradiņa universitātes kopēja žūrija.

Sarakstā veselības aprūpes speciālisti minēti alfabētiskā kārtībā, neatspoguļojot balsojumā ieņemto vietu.

Nominācija: Gada rehabilitācijas speciālists 2013 (TOP 13)

Nadija Strazdiņa - Kurzeme - Kuldīgas slimnīca - Fizioterapeits

 
Testi
Sestdiena, 07 septembris 2013 11:52

1. Mugurkaulāja kakla daļas pārbaude:

  • Pozas novērtējums

  • Aktīvo kustību pārbaude

  • Kakla daļas kustību apjoma pārbaude pasīvi ar uzspiedienu.

 
Šrota metode
Pirmdiena, 24 jūnijs 2013 12:13

Šrota metode ir trisdimensionālā skoliozes ārstēšana, tās mērķis ir atvieglot asimetriskās stājas korekciju un iemācīt pacientam noturēt koriģēto stāju savās ikdienas aktivitātēs.
Tiek izmantoti asimetriski vingrojumi gan stāvus, gan guļus, kuru laikā pacients, izmantojot savu elpošanu, stiepšanos, rotāciju un muskuļu sasprindzinājumu, koriģe izliekumus.
Šo vingrojumu kompleksu jāturpina veikt arī mājās un jācenšas pielietot ikdienā.
Regulāra un pareiza vingrojumu izpilde palīdz skoliozes korekcijā.
Pacientiem, kuriem rengenoloģiski ir konstatēti izliekumi no 15-20 grādiem pēc Koba, īpaši iesaka izmantot šo metodi.
Skoliozi definē kā trīsdimensionālu mugurkaula deformāciju ar sānisku novirzi un skriemeļu rotāciju. Kaut gan skoliozes klīniskās pazīmes ir labi aprakstītas, nevienam vēl nav izdevies noskaidrot tās cēloni. Liela nozīme ir mugurkaula kaulu elementiem, muskuļiem, saitēm, endokrīnai sistemai, centrālai nervu sistēmai un ģenētiskiem faktoriem.

 
Prāta vingrošana
Sestdiena, 30 marts 2013 19:20

Prāta vingrošana (no angļu val.-­‐Brain Gym) ir vingrinājumu kopums, kas tiek pielietots, lai sekmētu mācīšanās spējas un veicinātu pašpārliecinātību skolēnos. Vingrinājumu izpilde aizņem dažas minūtes un var tikt veikti skolā mācību procesā jebkurā brīdī un vietā, kad vien tas nepieciešams. Prāta vingrošanas pamatlicēji ir Dr.Pauls Denisons un viņa sieva Geila Denisone no Kalifornijas, ASV. Savus atklājumus viņi balstīja uz sakarību izpēti starp bērnu fizisko attīstību, runas apguvi un sasniegumiem mācībās. Prāta vingrošanas principi ir populāri visā pasaulē un tiek pielietoti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Šos vingrinājumus izmanto arī terapeiti un speciālie pedagogi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Prāta vingrošanā vingrinājumi ir iedalīti pēc 3 principiem:
1) lateralizācija
2) koncentrēšanās
3) centrešanās
Katra vingrinājuma izpilde aizņem apmēram 1 minūti. Papildus vingrinājumiem ūdens arī ir ļoti svarīga prāta vingrošanas sastāvdaļa. Ik vienam tiek rekomendēts iedzert pa malkam ūdens visas dienas garumā.

Apraksts šeit: http://www.witchhazel.it/braingym.htm, šeit un pielikumā.

Attachments:
Download this file (Prata_vingr.pdf)Prata_vingr.pdf[ ]1091 Kb
 
Vingrojumi ar vingrošanas gumijām
Otrdiena, 26 marts 2013 20:17

Pirms sākāt vingrot, jums ir jāpadomā par savu vingrošanas apģērbu, gaisotni mājās, pašsajūtu un atvēlēto laiku vingrošanai.

  1. Apģērbam jābūt ērtam.

  2. Istabai jābūt izvēdinātai.

  3. Vingrojumus jāpilda ar labu noskaņojumu. Vēlams, lai fonā skanētu mūzika. Vēlams mājas darbus nedarīt vingrošanas laikā. Izslēgt telefonu un televizoru.

  4. Vingrošanas laiks – 25 – 40 min.

Vingrojumu apraksts pielikumā

Attachments:
Download this file (vingrojumu ar gumijām, apraksts.pdf)vingrojumu ar gumijām, apraksts.pdf[ ]18478 Kb
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 8