Medicīna
Ko cilvēki nožēlo pirms nāves?
Ceturtdiena, 03 jūlijs 2014 17:40
  • Kaut būtu bijusi drosme dzīvot savu dzīvi, nevis dzīvi, ko vēlējās pārējie! (piem. tēvs vēlējās akadēmisko grādu, ģimene – materiālo nodrošinājumu, kāds paša sapņus nosauca par muļķīgiem...)
  • Kaut nebūtu strādājis tik smagi!(piem. nespēju mainīt dzīves veidu, nebija laika baudīt nopelnīto...)
  • Kaut bijusi drosme paust savas jūtas!(piem. t.sk. izvēlēties produktīvu sarunu, cilvēkus, ar kuriem kontaktēties, atšķirīgu dzīvesveidu, pozitīvu attieksmi...)
  • Kaut nebūtu pārtraucis sazināties ar draugiem!(... nekas nevar aizstāt dzīvu, atklātu, labestīgu komunikāciju...)
  • Kaut es būtu vairāk novērtējis, izbaudījis doto laimi!(Ne auto, ne nauda, ne mājoklis, pat ne cilvēki, kuru vidū dzīvojat.
  • Laime kā izvēles iespēja, t.sk. attieksmes izvēle!Uztveres alternatīvas: šķērslis vai piedzīvojums, kavēšanās vai vienatnes baudīšana, neprasīt no tuvākā to, kas viņi nav, bet mīlēt tādus, kādi viņi ir (to labo, kas viņos ir)...

Pārēja raksta daļa šeit.

 
Vai sports var palīdzēt ārstēt slimības?
Ceturtdiena, 17 aprīlis 2014 20:57

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) sadarbībā ar interneta portālu „Apollo” š. g. 15. aprīlī rīkoja nozares ekspertu diskusiju „Sporta medicīna.” Diskusijas mērķis akcentēt sporta nodarbību un fizisko aktivitāšu nozīmi un nepieciešamību onkoloģijas, kardioloģijas un citu slimību pacientu rahabilitācijā, kā arī traumatisko stāvokļu mazināšanā. LĀB rīkotajā diskusijā piedalījās onkologi, kardiologi, rehabilitologi, sporta ārsti, fizioterapieiti, kā arī Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

 
Kā uzlabot savu veselību?
Trešdiena, 26 marts 2014 13:12

Mūsdienu informācijas pārbagātajā pasaulē it kā nevienam cilvēkam vairs nevajadzētu atbildību par savu veselību prasīt tikai no mediķiem. Par veselības profilakses nozīmi dzirdam ik dienas, bet pašu aktivitātes šajā jomā aug diezgan lēni. Valsts aicinājumiem un brīdinājumiem izdod arvien vairāk līdzekļu, spiež  un stimulē ģimenes ārstus izvērst profilaktisko darbu.

 
Psihiskā veselība un tās loma sabiedrības veselības aspektā
Otrdiena, 11 marts 2014 19:58

Piezīmes un jautājumi pēc  Latvijas Ārstu biedrības konferences (08.03.2014.).

Pasaules veselības organizācija (PVO), definējot veselību kā fizisku, psihisku un sociālu labsajūtu, norādījusi gan mērķus, gan ievērojami paplašinājusi to personu loku, kam būtu jāiesaistās šo mērķu sasniegšanā.
Pirmām kārtām, to it kā būtu jādara pašam indivīdam pašattīstības procesā, saņemot atbalstu no politiķiem likumu izstrādes procesā, skolotājiem un mediķiem izglītības  jomā. Šobrīd tikai no mediķiem tiek prasīta atbildība par veselību, lai gan pārsvarā viņiem nākas cīnīties jau ar sekām.

 
Rehabilitācija
Sestdiena, 07 septembris 2013 11:24

Dienas stacionāra pakalpojums ir ārstniecības vai diagnostikas pakalpojums ārstniecības iestādē, kur pacientam, kam nav nepieciešama ārstniecības personu aprūpe un uzraudzība ārpus attiecīgās iestādes darba laika, sniedz diagnostisko un ārstniecisko palīdzību un kur viņam nodrošināta gultasvieta.

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 12