Alise un Ingus Berlīnē

Speciālās Olimpiādes Pasaules spēles Berlīnē 11.-26.06.2023.g.

11. jūnijā 2023.g. 22 Latvijas speciālās olimpiādes (LSO) sportisti devās uz Vāciju, lai piedalītos Speciālās Olimpiādes Pasaules spēlēs Berlīnē. Vācija šādā mērogā SO spēles rīko pirmo reizi. SO spēles ir pasaulē lielākais iekļaujošais sporta pasākums. Tūkstošiem sportistu ar intelektuālās attīstības traucējumiem kopā sacenšas 26 sporta veidos. Deviņas dienas aizraujošas un iedvesmojošas sacensības 7000 sportistiem.

Šajās spēlēs Latvijas sportisti sacentīsies 5 sporta veidos: futbolā, badmintonā, bočē, vieglatlētikā un peldēšanā.

Pirmo reizi LSO vēsturē delegācijas sastāvā ir iekļauti sportisti no sociālās aprūpes centra Ingus Jēgers un Alise Simsone, kuri regulāri trenējas Speciālā sporta centrā. Alise un Ingus Berlīnē spēlēs boče spēli.

No 12. līdz 15.06.2023.g. delegācija aklimatizējās studentu pilsētā Jenā. Sportistiem bija iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, trenēties vietējo treneru vadībā. Bija noorganizēti vairāki pasākumi: devāmies ekskursijā, apmeklējām vienu no universitātēm, kā arī apmeklējām sesijas vietējā planetārijā, piknikā kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, kā arī jaukās vakariņās restorānā. Visos pasākumos iesaistījās Jenas mērs.

16.06.23. Berlīnē Latvijas delegācija tikās ar Latvijas vēstnieci Vācijā Aldu Vanagu, kura turpmākajās dienās apmeklēja sacensības. Šajā dienā treneriem bija sanāksmes, sportistiem sākās treniņu process.

Sākot ar 17.06.23. sākās sportistu testēšana divizionēšanai un sacensības.

20.06.23. vairāku spēļu rezultātā, Ingus bija iekļauts M13 divīzijā (kopā bija 22 divīzijas). Kopvērtējumā Ingusam 5.vieta.

17.06.2023. arī Alisei notika divizionēšana, pēc varākām spēlēm Alise bija iedalīta F04 divīzijā (kopā bija 20 divīzijas). Visas spēles Alise uzvarēja.

Spēļu rezultāti:

LV – Kenija (Kenya) 9:0,

LV – Brazīlija (Brazil) 5:4,

LV – Surinama (Suriname) 7:5,

LV – Bahreina (Bahrain) 5:4.

Finālspēlē Alisei bija jāspēlē ar sportisti no Brazīlijas, kurai bija tikai viens zaudējums.

LV – Brazīlija (Brazil) 4:3

Kopvērtējumā Alisei 1.vieta un zelta medaļa.

Latvijas Speciālās olimpiādes izlases sasniegumi – badmintonā 1.vieta, boče 1.vieta un 5.vieta, apvienotajā futbolā 4.vieta, peldēšanā 1.vieta, 2.vieta un 3.vieta, vieglatlētikā 1.vieta, 2.vieta un 3.vieta.

Paralēli sacensībām sportisti piedalījās programmā “Veselais atlēts”. Speciālisti sportistiem pārbaudīja redzi, dzirdi, zobu stāvokli, muskuļu spēku, lokanību, paralēli notika sportistu izglītošana par veselīgu ēšanu, ikdienas aktivitāšu nozīmi cilvēka veselībai, pareizu zobu mazgāšanu, pēdu un nagu kopšanu. Katrā aktivitāšu stacijā sportisti saņēma dažādas balvas.

Paralēli sacensībām notika arī “Speciālais festivāls” ar ļoti plašu programmu: koncerti, izstādes un citi pasākumi. Boče sportisti iepazinās ar Berlīnes ievērojamākām vietām un iesaistījās vairākās piedāvātajās aktivitātēs.

Iesaistīšanās šāda mēroga pasākumā dod izaugsmi ne tikai sportistiem, bet arī treneriem, brīvprātīgajiem un citiem iesaistītajiem.