Kas ir fizioterapeits?

Kas ir fizioterapeits?

Fizioterapeits ir ārstniecības persona – funkcionālais speciālists, kurš izvērtē cilvēka fizisko funkcionālo stāvokli, analizē tā ietekmi uz cilvēka ikdienas aktivitātēm (t.sk.,darbu) un saistību ar pašsajūtu (piem., sāpēm).

 

Fizioterapijas metodes var veismīgi izmantot dažādu saslimšanas un traumu ārstēšanas un rehabilitācijas procesā. Fizioterapeits var palīdzēt: pie dažādām kaulu, locītavu, muskuļu saslimšanām un traumām; pie nervu sistēmas saslimšanām un traumām (t.sk., galvas un muguras smadzeņu bojājuma sekas); pie sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanām; pie elpošanas sistēmas saslimšanām un daudzos citos gadījumos. Fizioterapijas metodes efektīvi spēj novērst vai mazināt tādas problēmas kā: kustību traucējumi, sāpes, tūska, samazināta slodzes izturība un citas. Bet pats svarīgākais – fizioterapija iemāca kā pacients var palīdzēt pats sev un palīdz pacientam atgūt ticību saviem spēkiem un spējām.

Fizioterapeita darbības lauks skar arī veselības veicināšanu un saslimšanu profilaksi. Pareizi piemeklētas un dozētas fiziskās aktivitātes ir būtiskas fizioterapijas metodes gan sirds un asinsvadu saslimšanu, gan cukura diabēta, gan aptaukošanās riska mazināšanā (profilaksē). Pareizi veikti aktīvi vingrojumi spēj mazināt ikdienas steigā radušos muskuļu un saišu saspringumu un uzturēt pietiekošu muskuļu spēku un garumu, kas vēlāk ļaus izvairīties no diskomforta, sāpēm un locītavu problēmām. Skolas vecuma bērnam laicīgi konstatēti un koriģēti stājas traucējumi, ļaus izvairīties no nopietnam problēmu attīstības vēlākā vecumā. Fizioterapeiti veiksmīgi darbojas grūtnieču un jauno māmiņu veselības veicināšanā, kā arī veicina harmonisku mazuļu attīstību.