Noskaidroti populārākie veselības aprūpes speciālisti Latvijas reģionos

Apkopojot vairāk nekā 5700 sabiedrības balsojumā iesniegtās balsis, noskaidroti pērnā gada populārākie veselības aprūpes speciālisti Latvijas reģionos. “Gada balva medicīnā” rīkotāji atzīmē, ka ikvienam sabiedrības balsojumā nominētajam mediķim būtu jājūtas kā uzvarētājam, jo vārdi, kas pausti balsojumā, pauž pacientu, viņu tuvinieku un kolēģu cieņu, atzinību un pateicību.

Visaugstākais balsojums par ārstiem (36% balsu) un vecmātēm (41% balsu) novērojams Rīgā, savukārt par ārstu palīgiem visaugstākais balsojums saņemts Latgalē (44% balsu). Augstākais balsu skaits par māsām (25% balsu) un rehabilitācijas speciālistiem (46% balsu) saņemti Kurzemē. Augstākais balsojums par farmaceitiem (43%) novērojams Vidzemē.

Pirmo reizi “Gada balva medicīnā” saņem tik plašu Latvijas iedzīvotāju atsaucību – 5728 iedzīvotāju balsojumus. Lielākā daļa balsojuma (30%) sniegta par Rīgas mediķiem, 22% balsojuma saņemti par Vidzemes mediķiem, kam seko balsojums par Kurzemes veselības aprūpes speciālistiem (14%). Par Latgales mediķiem saņemti 13% balsojuma, par Pierīgas mediķiem – 11%, savukārt par Zemgales veselības aprūpes speciālistiem saņemti 10% balsojuma. Pasākuma organizatori šādu balsojuma procentuālo sadalījumu saista ar speciālistu un iedzīvotāju skaitu katrā no Latvijas reģioniem.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija norisināsies piektdien, 31. janvārī, kurā ikviens nomināciju ieguvējs saņems balvu – statueti veidotu kā dzīvības asnu, kas mākslinieka Armanda Jēkabsona rokām oriģināli izstrādāta tieši šim pasākumam 2007. gadā. Gada balvas ietvaros tiks godināti Latvijas mediķi desmit dažādās nominācijās. Sabiedrības balsojumam tika izvirzītas nominācijas, kurās nosaka Gada māsu, ārsta palīgu, vecmāti, farmaceitu, rehabilitācijas speciālistu un ārstu.

Nominācijās “Gada slimnīca”, “Gada notikums medicīnā”, “Par mūža ieguldījumu veselības aprūpes organizācijā” un “Gada cilvēks medicīnā” laureātus noteiks Veselības ministrijas, Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Māsu asociācijas un Rīgas Stradiņa universitātes kopēja žūrija.

Sarakstā veselības aprūpes speciālisti minēti alfabētiskā kārtībā, neatspoguļojot balsojumā ieņemto vietu.

Nominācija: Gada rehabilitācijas speciālists 2013 (TOP 13)

Nadija Strazdiņa – Kurzeme – Kuldīgas slimnīca – Fizioterapeits

Anna Audriņa-Rīga-Rīgas 1. slimnīca-Fizikālas un rehabilitācijas medicīnas māsa

Anna Kirilova-Rīga-Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari-Fizioterapeite

Arnita Birziņa-Kurzeme-Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca-Fizioterapeits

Asja Eglīte-Rīga-P. Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca-Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste

Hardijs Ķīsītis-Vidzeme-Rūjienas Senioru māja-Fizioterapeits

Irina Aniņa-Pierīga-SIA Veselības centrs NIKA-Fizioterapeits

Iveta Zodāne-Pierīga-Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari-Fizioterapeite

Kārlis Podskočijs-Vidzeme-Siguldas slimnīcas rehabilitācijas nodaļa-Fizioterapeits

Liene Brička-Zemgale-Jelgavas pilsētas slimnīca-Fizioterapeite

Mikus Mezītis-Vidzeme-Valmieras slimnīcas Valkas filiāle-Fizioterapeits

Ruta Balode-Rīga–SIA Laba prakse-Fizioterapeite

Zenta Piscova-Latgale-Daugavpils bērnu veselības centrs-Fizioterapeite

Sabīne Zālīte “Gada balva medicīnā” komunikācijas koordinatore. 2014. gada 28. janvāris