Kas ir podometrija?

 

 

 

 

 

 

Podometrija jeb pēdas izmeklēšana ir procedūra , ar kuras palīdzību ir iespējams noskaidrot ķermeņa smaguma sadalījumu uz pēdu.

Izmeklēšana notiek pēdai saskaroties ar paklāja virsmu, kas ļauj precīzi noteikt spiediena sadalījumu katrā pēdas punktā. Ja smagums ir sadalījies nepareizi, tas norāda uz pēdas kaulu deformāciju. Lai deformācija neattīstītos un sūdzības par traucējumiem pēdās, ceļos, gūžās un muguras apakšdaļā samazinātos, izmanto atbalsta zoles. Podometrija ļauj ar speciālas datorprogrammas palīdzību izvēlēties tieši Jums piemērotas atbalsta zoles, kas nodrošinās ērtu staigāšanu un stāvēšanu, radīs optimālus nosacījumus pēdas funkcionēšanai, novērsīs pēdas deformācijas turpmāku attīstību, ļaus bez problēmām valkāt jebkurus iepatikušos apavus.

Podometrija īpaši tiek rekomendēta no 5 gadu vecuma, kā profilaktiska pārbaude, kad ar ortopēdisko zolīšu un ārstnieciskās vingrošanas palīdzību noviržu gadījumā laicīgi var koriģēt pēdu noslodzi un novērst ar stāju un gaitu saistītās problēmas nākotnē.

Podometriju veic arī Kuldīgā SIA “Kuldīgas slimnīca”, Aizputes iela 22.

{jcomments on}