Piecas veiksmīgās sastavdaļas prezentācijai

Meeker metode

Katru gadu, riska kapitālistiem un vērtspapīru analītiķiem Mary Meeker un viņas komanda saliek vienu no visvairāk gaidītajiem PowerPoint failiem — interneta trendu (tendenču) atskaiti.

Šī gada konferencē viņa sniedza 213 datu slaidus 24 minūtēs un 40 sekundēs. Jā, izlasiet šos paņēmienus.

Katru gadu pēc tam, kad ir nodots ziņojums, esmu vērsies pie maniem sekotājiem un piekritējiem, lūdzot komentāru, jo viņi domā, ka viņa pārkāpj katru pieņemto noteikumu, nevis vienkāršo slaidus. Turpretī es mīlu viņas jaunradi un slaidus. (Es dzirdu jūsu neizpratni.) Bet Marijas atklāj savas metodes principus, dodot neticamu ieskatu tās efektivitātē, pamatojot ar pierādījumiem.

5 veiksmīgās sastāvdaļas “Meeker metode”

 

 

Zināt savu auditoriju

Meeker zina, ka viņas dzīvā auditorija bauda viņas runu, bet viņas reālā auditorija ir cilvēki, kas pēc tam lasa ar viņas slaidiem saistīto. Viņa šo prezentāciju nolasīja pirms nedēļas, par tās video ir apmēram 45.000 viedokļi /interesentu, speciālistu?/, bet viņas slaidiem ir gandrīz miljons skatījumu.

Izmantot multivides iespējas

Slaidu demonstrēšana pati paver iespējas multividē, un viņa zina to. Viņa ir radījusi slidedoc. Slidedocs ir spēcīgs, blīvs dokumentu salikums slaidu programmatūrā, kas ir domāti, lai lasītu, bet ne izmantotu prezentācijas laikā. (Tehniski tie ir klāt, kas nozīmē slaidiem jābūt uztveramiem uzreiz, bet dokumentiem izlasāmiem vēlāk).

Runāt par datu tendencēm

Ja izvēlaties izmantot Meeker metodi, tas darbojas tikai tad, ja jums nav jāapstājas pie katras datu kopas. Meeker katram slaidam velta tikai dažas sekundes verbālās plūsmas. Viņa nav paredzējusi auditorijai lasīt diagrammas, bet tikai iegūt priekšstatu par tendencēm no datiem. Dažreiz viņa saka, piemēram, “Tā izskatās globālās tendences,” un noklikšķinott tieši uz ko. Tik ātri nav iespējams apstrādāt datus, bet klausītāji zina, ka nav jāpiepūlas, jo ziņojums būs drīz pēc tam pieejams. Meeker vienkārši vēlas, lai jūs zinātu, ka dati atbalsta viņas pieminētos mezgla momentus un specifikās detaļas var izlasīt vēlāk.

Datu avotus izmantot to sākotnējā formā

Meeker vizuālos elementus nevar kritizēt pārāk daudz, jo daudzi viņas izmantotie materiāli tiek vienkārši apkopoti, tos komerciāli neizskaistinot. Pielāgošana slaidu formātam apdraudētu pati datu avotu ticamību.

Nodot datu vēstījumu

Ir neiespējami garlaikoties Meeker prezentācijā, jo viņa pat 10 minūtes vēstījumā neizmanto, lasot tekstu uz slaida, viņa to izmanto, lai atbalstītu viņas stāstījuma būtību. Daudziem prezentētājiem vajadzētu izkopt uzstāšanās stilu, lai turētu priekšā un centrā vēstījumu, nevis koncentrētos uz datiem.

Meeker sniedz slaidu klāju kā blīvu datu demonstrējumu līdzīgi kā Pecha Kucha, kas paredz prezentāciju ar 20 attēliem pa 20 sekundēm katram. Meeker vidēji velta apmēram septiņas sekundes katram slaidam. Bet tas nav nekāds pārsteigums, ka Meeker demonstrācijas ātrums ir divreiz ātrāks kā mums pārējiem. Viņas straujais temps, datu ticamība un atklājošie /mezgla/ momenti, kas padara to iespējamu.

Kopumā, es domāju, viņa panāk vajadzīgo. Demonstrējums noteikti varētu būt pievilcīgāks un pārveidots, lai būtu skaidrāks, bet to var vēlēties ne tikai Meeker.

Publicēts jūnijs 5, 2016. Sadaļa – lielas idejas, inovācijas. Nancy Duarte Thee Meeker Method