Vingrojumi ar lecamauklu

1. Lec ar abām kājām, griežot lecamauklu uz aizmuguri. Trenē muguru, rokas un plecus.

2. Lec, mainot kājas, kā skrienot uz vietas, tikai šoreiz cel ceļus līdz viduklim. Šis vingrojums trenē vēdera presi, dibena un muguras lejas daļas muskuli.

3. Lec ar abām kājām kopā. Katrā otrajā lēcienā, palecoties, izplet taisnas kājas plecu platumā.

4. Lec tāpat, kā iepriekšējā vingrojumā, tikai izplet kājas nevis uz sāniem, bet – vienu uz priekšu, otru atpakaļ un otrādi.

5. Lec ar abām kājām kopā, taču, nevis uz vietas, bet sāniski – pa labi un pa kreisi. Ķermeņa augšdaļai jāpaliek pa vidu.

6. Lec tāpat, kā iepriekšējā vingrojumā, tikai uz priekšu – atpakaļ.

7. Lec ar abām kājām kopā, viduklī grozot pa labi un pa kreisi ķermeņa apakšdaļu: lēciens, pagriežot ceļus pa labi, lēciens sākuma stāvoklī, lēciens, pagriežot ceļus pa kreisi, lēciens sākuma stāvoklī, utt. Ķermeņa augšdaļa virs vidukļa grozīta netiek. Šis vingrojums ir ļoti vērtīgs vidukļa tauku slāņa samazināšanai.

8. Turpini strādāt ar vidukļa formu – lec tāpat, kā iepriekšējā vingrojumā, tikai izlaid lēcienu sākuma stāvoklī. Tātad – lēciens, pagriežot ceļus pa labi, lēciens, pagriežot ceļus pa kreisi, utt.

9. Lec ar abām kājām, mainot to novietojumu: kājas plati, kājas sakrustotas, utt.

10. Lec, mainot kājas, brīvo kāju nedaudz paceļot taisnu virzienā uz priekšu.

11. Lec, mainot kājas, brīvo kāju saliecot uz aizmuguri, pēdu paceļot pēc iespējas augstāk.

12. Nepieciešams pagarināt lecamauklas garumu. Lec, krustojot rokas. Viens lēciens – ar sakrustotām, viens – ar atplestām rokām.

 

{jcomments on}