Londona2012
Šogad man bija lieliska iespēja doties uz Starptautiskām Paralimpiskām spēlēm Londonā (Lielbritānijā) no 5.līdz 7. septembrim, lai pavadītu izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli. Vērot mūsu sportistu startus klātienē bija ieradušies arī labklājības ministre Ilze Viņķele un finanšu ministrs Andris Vilks.

6.septembra vakarā mums visiem bija iespēja apmeklēt sportistu Olimpisko pilsētīņu.

Pēc vairākām drošības pārbaudēm mēs tikām īstā pilsētā ar daudzām daudzstāvīgām jaunām celtnēm, vairākiem zaļiem izkoptiem parkiem, mežu, flīzētām atpūtas vietām. Piesētiņā bija viss, kas ir nepieciešams lielpisētā dzīvojošiem: poliklīnika, kur stādāja vairāki speciālisti un visu dienu sportistiem bija pieejams acu ārsts, ķrurgs, fizioterapeits, masāžists u.t.t. Pilsētiņā bija arī vairākas treniņu vietas, baseins, palīgierīču serviss, ēdnīcas, dažādi mazi un lieli veikali, frizētavas, kur varēja veikt arī manikīru un pedikīru, veļas mazgātava un daudzas citas dzīvei nepieciešamas ekstras.

Visu, kas atrodas pilsētiņā mums laipni izrādīja Andris Ulmanis un Taiga Kantāne.

Pēc ekskursijas pa pilsētu un fotosesijas mēs devāmies uz vakariņām ĻOTI lielā angārā. Ēdnīca darbojas 24 stundas diennaktī un tur nu varēja izbaudīt gandrīz visu valstu ēdienus. Lai sportisti labāk orienētos tādā ļoti lielā ēdināšanas vietā, virs katras virtuves bija uzraksts: Indijas un Āzijas ēdieni, Itāļu ēdieni u.t.t. Bija, protams, arī McDonald’s un citas ātro uzkodu pazīstamās virtuves. Ja sportists treniņu vai pastaigas laikā ir izbadējies un viņam negribas iet uz ēdināšanas vietu, tad arī par tādiem bija padomāts, mazas uzkodas vietas bija arī pie pastaigas celiņa.

Spēles sponsorēja arī BMW mašīnu ražotājs. Simtiem automašinu bija pieejamas 24 stundas diennaktī visu Olimpisko un Paralimpisko spēļu laikā.

Noslēdzoties visām Londonas paralimpisko spēļu sacensībām, Latvija medaļu ieskaitē ieņēmusi 47.vietu, tiekot pie divām medaļām, kuras izcīnīja Aigars Apinis – zeltu lodes grūšanā un sudrabu diska mešanā.

Medaļu ieskaitē pārliecinoši uzvarēja Ķīna, kas tika pie 231 godalgas – 95 zelta, 71 sudraba un 65 bronzas.

Otrajā vietā ar 102 medaļām ierindojās Krievija – 36 zelta, 38 sudraba un 28 bronzas. Trešo vietu ieņēma sacensību saimniece Lielbritānija – 34 zelta, 43 sudraba un 43 bronzas.

Vēl medaļu ieskaites pirmajā desmitniekā ierindojās Ukraina, Austrālija, ASV, Brazīlija, Vācija, Polija un Nīderlande.

Kopumā pie medaļām Londonas paralimpiskajās spēlēs tika 75 valstu pārstāvji. Lietuvas un Igaunijas komandas pie godalgām netika.

Info var redzēt šeit: http://www.london2012.com/paralympics/

Šeit par Aigaru Apini: http://www.london2012.com/paralympics/athlete/apinis-aigars-5501836/

Paldies sportistiem par jauku un draudzīgu uzņēmšanu pilsētiņā.