Mūsējo panākumi pasaules futbola turnīrā 2018.g.

No 16. jūlija līdz 21. jūlijam Zviedrijas pilsētā Gēteborgā notika futbola sacensības jauniešiem Gotijas kauss 2018 (Gothia Cup). Turnīrs ir pasaulē lielākās starptautiskās jauniešu futbola sacensības. Šogad piedalījās 1731 komanda no 78 valstīm, turnīra laikā izspēlējot 4424 spēles.

Turnīra ietvaros no 16. jūlija līdz 19. jūlijam notika futbola sacensības sportistiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem SO Gotijas kauss (Gothia Special Olympics Trophy), piedalījās 25 komandas no 11 valstīm – Zviedrijas, Dānijas, Ukrainas, Francijas, Lietuvas, Indonēzijas, Krievijas, Slovākijas, Uzbekistānas, Igaunijas un Latvijas.

Latvijas Speciālās Olimpiādes (LSO) komandu pārstāvēja Nauris Dzintars un Armands Balodis (Speciālais sporta centrs), Raitis Vīnšteins un Mikus Cabulis (Pelču SIPS-attīstības centrs), Sentis Krūmiņš, Damars Ratenieks un Edmunds Ratenieks (Upesgrīvas internātpamatskola), Roberts Šteinbergs un Madars Šteinbergs (Dzirciema internātpamatskola).

Komandas galvenais treneris Harijs Gulbis, trenere Dace Šteinberga, delegācijas vadītāja un komandas fizioterapeite Nadija Strazdiņa.

Sacensību pirmajā dienā (16. jūlijā) notika divizionēšana un sacensību atklāšanas ceremonija. Divizionēšanas rezultātā mūsu komanda tika iekļauta B divīzijā.

Otrajā sacensību dienā (17. jūlijā) spēlējām trīs spēles:

Latvija – Fässbergs IF Lila 4:1 (vārtus guva Edmunds (2), Nauris un Armands)

Latvija – FIFH Malmö 4:1 (vārtus guva Edmunds, Nauris, Damars un Raitis)

Latvija – Husqvarna FF 3:1 (vārtus guva Raitis, Damars un Madars).

Trešajā sacensību dienā (18. jūlijā) spēlējām divas spēles:

Latvija – Lunds HIF 1:0 (vārtus guva Mikus)

Latvija – Idrottsklubben Carlstad 1:0 (vārtus guva Nauris).

Pamatturnīru noslēdzām ne tikai ar uzvarām visās spēlēs, bet arī ar sportistu dažādu pakāpju traumām – pamatturnīrā trīs spēles nospēlējām bez maiņām.

Ceturtajā dienā notika finālspēle. Pateicoties komandas fizioterapeites Nadijas profesionalitātei (teipošana, masāža, stiepšana, brūču apstrāde utt.), visi spēlētāji bija gatavi izšķirošajai spēlei.

Finālspēlē ar rezultātu 4:0 (vārtus guva Edmunds, Damars, Raitis un Armands) pieveicām Zviedrijas komandu Fässbergs IF Lila un izcīnījām visiem tik kāroto kausu.

Kausu un medaļas sportistiem pasniedza turnīra dibinātājs, Zviedrijas futbola leģenda Kims Kallstroms (Kim Källström).

Paralēli sacensībām notika socializācijas vakari gan sportistiem, gan treneriem, tiesnešiem un brīvprātīgajiem.

Paldies par atbalstu Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centram (direktore I. Oļena), Upesgrīvas internātpamatskolai (direktore M. Aveniņa), Dzirciema internātpamatskolai (direktors R. Balanas) un Speciālajam Sporta centram (vadītāja N. Strazdiņa).

Latvijas Speciālās Olimpiādes komanda Gotijas kausa sacensībās piedalījās jau sesto reizi (2014., 2015., 2016. un 2018.g. izcīnot pirmo vietu; 2012. un 2017.g. – trešo vietu).

Informācija un fotogrāfijas šeit.

Rakstu sagatavoja Harijs Gulbis