Sacensības Brno 2019

11.-17.jūnijā 2019.g. Čehijas pilsētā Brno notika Jauniešu Eiropas spēles Emil Open (8th European Youth Games for the Disabled). Pateicoties LPK, Aijai Kļaviņai un Latvijas vēstniecībai Čehijā šogad Latvijas sportisti varēja startēt šajās sacensībās. Latviju pārstāvēja sportisti no vairākām pilsētām un cīnījās vairākās disciplīnās (teniss, peldēšana, boccia un bocce).

Šajās sacensībās piedalījās arī 4 bocce sportisti no Speciālā sporta centra (Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra audzēkņi).

1. sacensību dienā notika “socializācijas” spēle. Spēles sākumā tika izveidota viena komanda no 2 valstīm, mūsu sportists bija iekļauts ukraiņu komandā. Domāju, ka tie, kuri organizēja šīs sacensības, neko daudz nezināja par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Uzvarēt šo spēli nebija ispējams, jo sportists, kuram ir Aspergera sindroms, nebija gatavs šādai spēlei, tāpēc mūsu apvienotā komanda pirmo spēli zaudēja. “Pateicoties” šādai sacensību organizācijai, mūsu sportistam šī bija vienīgā, t.i. pēdējā spēle, pārējās četras dienas viņš visu varēja vērot no malas un garlaikoties.

Pārējiem bocce spēlētājiem, spēlējot ierastā sastāvā, klājas labi – izcīnīta 3.vieta.

14.jūnijā notika noslēguma ceremonija un 15.jūnijā mūsu sportistiem bija iespēja apmeklēt zooloģisko dārzu.

Apmeklējot vairāk sacensību, mums ir iespējas vairāk mācīties no citu organizatoru kļūdām un pašiem organizēt izcilas sacensības. Paliek tikai filosofisks jautājums, vai mēs vēlamies to darīt?

Pateicoties Giving for Latvia un Estoty SIA finansiālam atbalstam, Speciālā sporta centra sportisti startēja jaunos sporta tērpos, varēja atpūsties un baudīt gardumus Brno kafejnīcās.

Nadija