Noskaidroti uzvarētāji republikas boče sacensībās 2019.

Katru gadu pirms vasaras brīvlaika Kuldīgā notiek republikas boče sacensības, kuras organizē Speciālais sporta centrs (SSC) un Latvijas speciālā olimpiāde (LSO) sadarbībā ar Pelču speciālo internātpamatskolu – attīstības centru.

No septembra mēneša vairākās izglītības iestādēs, sociālās aprūpes centros, bērnu un jauniešu centros Latvijā notiek boče treniņu process cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem vai psihiskām saslimšanām.

2018. gadā Kuldīgā projekta “Sport Together, Acive Forever” (Erasmus+ Sport Small-Collaborative Parnerships 590526-EPP-1-2017-1-RO-SPO-1-SSCP) ietvaros notika mācību seminārs. Seminārā piedalījās skolotāji, sociālie darbinieki, treneri, brīvprātīgie, skolēnu vecāki un citi interesenti no Spānijas, Rumānijas un Latvijas.

Kopš marta 2018.g.katru mēnesi Kuldīgā notika treniņa sacensības, kur sportisti, viņu vecāki, skolotāji, sociālie darbinieki un pārējie interesenti varēja apgūt spēles noteikumus, stratēģiju, taktiku. Kopumā tika izspēlētas 84 spēles.

2019.gadā janvārī un februārī Latvijā notika divas boče atlases sacensības: “Daugavas labais krasts”, kuras organizēja Ruta Graudiņa un “Daugavas kreisais krasts”, kuras organizēja Nadija Strazdiņa.

Pēc atlases sacensībām uz finālsacensībām tika 10 LSO biedru labākās komandas.

11.aprīlī 2019.g. Kuldīgā notika republikas boče finālsacensības. Pateicoties Kuldīgas novada pašvaldības atbalstam, sacensības notika gaišās un labi aprīkotās telpās.

Neskatoties uz ļoti garo un emocionāli saspringto sacensības dienu (tika izspēlētas 16 spēles). Tradicionāli tika izspēlēta arī ,,Zvaigžņu spēle’’, šoreiz starp treneriem un LSO labāko sportistu izlasi, kurā pirmo reizi treneri panāca neizšķirtu rezultātu. Gan sportisti, gan skolotāji bija apmierināti ar sacensību norisi un viesu uzņemšanu.
Speciālais sporta centrs šajās sacensībās iekļuva A divīzijā un uzvarēja.
Komanda sacensībās pirmo reizi startēja jaunos sporta tērpos, kurus sportistu vajadzībām dāvināja organizācija Giving for Latvia . Paldies, Daniela Utane un ATTA PRINT no mums visiem par palīdzību un atbalstu!

Apsveicu sportistus un skolotājus!
Gaidīsim skolotājus uz boče mācību semināru.
Kopā mēs varam! Speciālais sporta centrs, Latvijas Speciālā OlimpiādePelču speciālā internātpamatskola- attīstības centrsKuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumsGiving for LatviaATTA PRINT
#SPORT TOGETHER, ACTIVE FOREVER (Erasmus+ Sport Small-Collaborative Partnerships 590526-EPP-1-2017-1-RO-SPO-1-SSCP).
Paldies, TV Skrunda, par video!

Jūsu Nadija