Paraolimpiskā diena skolā

.

10. martā projekta „Paralimpiskā izglītības programma ” ietvaros, Kuldīgas vieglatlētikas manēžā notika atraktīvs sporta pasākums 5. – 8. klašu skolēniem.

Projektu koordinē Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija ar Amerikas vēstniecības Latvijā atbalstu.

Šis ir apvienots izglītojošs un sociāli audzinošs projekts, kura mērķis ir iepazīstināt vispārizglītojošo skolu audzēkņus ar
Paraolimpisko spēļu attīstību un šo spēļu humāno misiju – cilvēka prāta, ķermeņa un gara spēka cildināšanu.

Latvijā Paraolimpiskās dienas skolās notiek kopš 2005.gada. Līdz šim ir notikuši ap 20 pasākumi.

Kuldīgā piedalījās 65 skolēni no Kuldīgas Centra vidusskolas un Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra.

Projekta ietvaros notika vēl daži sadraudzības pasākumi starp abām skolām. Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra skolēni bija uzaicināti uz Centra vidusskolu uz Boccia un Tautas bumbas turnīru. Pelču speciālā internātpamatskola – attīstības centrs uzaicināja Centra vidusskolu slēpot. “Paraolimpiska diena skolā” bija projekta noslēguma pasākums.

Pasākuma ietvaros dalībnieki izmēģināja savas spējas specifiskos sporta veidos cilvēkiem ar invaliditāti, piemēram, boccia, ratiņbasketbolā, sēdvolejbolā, golbolā, vieglatlētikā. Tāpat dalībnieki noskatījās filmu par paraolimpisko kustību un veidoja mākslas darbus, kuri būs apskatāmi Centra vidusskolā.

Skolēniem bija iespēja tikties ar sportistu Edgaru Bergu (Paralimpiskajās spēlēs Atēnās – 2. vieta lodes grūšanā un 3. vieta diska mešanā, Pekinā – 2. vieta lodes grūšanā).

Apkopojot skolēnu atsauksmes un anketēšanas rezultātus varam secināt, ka pasākums skolēniem patika un abu skolu audzēkņi izteica vēlmi turpināt sadraudzību.

Bildes no pasākuma var apskatīt: https://picasaweb.google.com/kcvskola/ParaolimpiskaDiena#

Aprīlī un maijā līdzīgi pasākumi notiks Cēsīs, Jelgavā, Rudzātos un Ropažos.

{jcomments on}