Projekts “Special Olympics Wiki World”

21. maijā 2011.g. Briselē notika seminārs “Wiki World”, kuru organizēja Special Olympics sadarbībā ar Austrumlondonas Universitāti. Semināra ideja iemācīt atlētus veidot personālas vietnes (sauktas arī par Wiki vietnēm), kurās tiks ievietota informācija, kas saistīta ar Speciālo Olimpisko (SO) spēļu dalībniekiem. Atlētu un partneru tālākais uzdevums ir apmācīt savas valsts SO dalībniekus savu vietņu izveidošanā un papildināšanā. Līdz projekta noslēgumam 2012. gadā Londonā katrai valstij ir jāizveido vismaz 10 personālās vietnes.

Seminārā piedalījās 5 valstis: Polija, Grieķija, Beļģija, Itālija un Latvija.

Katru valsti pārstāvēja četri dalībnieki: divi atlēti un divi partneri.

Latviju pārstāvēja atlēti Līga Zapacka un Renārs Silavs (Pelču speciālā internātpamatskola – attīstības centrs) un partneri – Nadija Strazdiņa un Elviss Strazdiņš.

Semināra laikā dalībnieki iemacījās labāk darboties ar datoru, veidot un publicēt saturu internetā, ierakstīt audio un video ierakstus, kā arī apstrādāt un ievietot tos savā wiki interneta vietnē. Semināra ietvaros arī tika stāstīts par vizuālo materiālu autortiesībām, cilvēka privātumu un drošību internetā.

{jcomments on}