Simpātisku cilvēku uzvedības iezīmes

Pārāk daudzi cilvēki maldīgi domā, ka ir simpātiskums nāk no dabas. Patiesībā to var kontrolēt, un tas ir jautājums par emocionālo inteliģenci (EQ).

Pētījumā UCLA, novērtēja vairāk nekā 500 īpašības vārdus, pamatojoties uz kuriem veidojas apzīmējums simpātisks (pievilcīgs, patīkams). Biežākajiem īpašības vārdiem nebija nekāda sakara ar iedzimtām īpašībām. Tā vietā, top īpašības vārdi bija sirsnība, caurspīdīgums un spēja izprast (citas personas).
Atklājās galvenie uzvedības modeļi, kā emocionāli inteliģenti cilvēki iesaistās saskarsmē, un kas padara tos tik simpātiskus. Šeit ir 13 no labākajiem:

Vienkāršs veids, kā izvairīties no šī ir uzdot daudz jautājumu. Cilvēkiem patīk zināt, ka jūs klausāties, un kaut kas tik vienkāršs kā precizēt jautājumu liecina, ka ne tikai jūs klausāties, jūs arī rūpēties par to, ko viņi saka. Jūs būsiet pārsteigti, cik daudz cieņas un atzinības jūs iegūstat tikai uzdodot jautājumus.
1. Viņi ir patiesi
Tā ir taisnība, ka veids kā jūs sakāt kaut ko var būt svarīgāks par to, ko jūs sakāt.
2. Viņi atstāj spilgtu pirmo iespaidu
3. Viņi sabalansē nopietnību un jautrību

4. Viņi uzdod jautājumus

Lielākā kļūda cilvēkiem, kad runa ir par klausīšanos – viņi vērsti uz to, ko viņi gatavojas teikt vai uz to kā citas personas teiktais gatavojas ietekmēt viņus. Rezultātā viņi nespēj dzirdēt to, kas tiek teikts. Vārdi dzirdami skaļi un skaidri, bet nozīme ir zaudēta.

Veiksmīgie cenšas runāt par sevi maz. Viņi zina, ko zina. Viņi vēlas uzzināt, ko zinat jūs, tā padarot jūs svarīgus.

5. Viņi liek mierā savus tālruņus

Īsziņas saņemšana vai pat iestarpināts zvans, saruna var sagraut jebkuru uzsāktu sarunu. Kad jūs apņemties iiesaistīties sarunā, koncentrēt visu savu enerģiju tikai uz to. Jūs atradīsiet, ka sarunas ir vairāk patīkamas un efektīvas, ja jūs iedziļinaties tajās.

Būt patiesam un godīgam ir būtiska, lai kļūtu simpātisks. Nevienam nepatīk viltojumi. Cilvēki tiecas uz tiem, kas ir patiesi, jo viņi zina, ka var uzticēties tiem. Ir grūti, ja jūs nezināt, kas viņi īsti ir un kā viņi patiešām jūtas.

Simpātiski cilvēki zina, kas viņi ir. Viņi ir pārliecināti pietiekami, lai būtu ērti savā ādā. Koncentrējoties uz to, ko vada jūs un padara jūs laimīgu kā indivīdu, jūs kļūstat daudz interesantāka persona, nekā tad, ja jūs mēģināt iepatikties cilvēkiem ar jūsuprāt viņiem patīkamu sakāmo vai rīcību.

,,Viesmīļa tests’’ – vai sarunu biedrs pret visiem izturas vienādi?

6. Viņi netiesā

Ja jūs vēlaties būt simpātisks, jums ir jābūt atvērti domājošiem. Atvērtība padara jūs sasniedzams un interesanti citiem. Neviens negrib sarunāties ar kādu, kuram jau ir gatavs viedoklis un kurš nav gatavs uzklausīt.

Atvērtam prātam ir izšķiroša nozīme darba vietā, kur nepieciešama piekļuve jaunām idejām un iesaistīšanās komandā. Lai novērstu aizspriedumus un priekšlaicīgus spriedumus, jums ir nepieciešams redzēt pasauli ar citu cilvēku acīm. Nav nepieciešams, lai jūs ticētu tam, ko viņi tic vai kā attaisno savu rīcību, tas vienkārši nozīmē, ka jūs veidojat spriedumu pietiekami ilgi, lai patiesi saprastu notiekošo. Tikai tad jūs varat ļaut viņiem būt, kas viņi ir.

Vienmēr meklē argumentētu, abpusēji izdevīgu vienošanos.

7. Viņi necenšas būt uzmanības centrā

Cilvēki ir izvairās tiem, kuri ir izmisuši par uzmanību. Jums nav nepieciešams būt izteikti ekstravertam. Vienkārši esiet draudzīgs un saudzīgs. Kad runāsiet draudzīgi, pārliecināti un lakoniski, jūs ievērosiet, ka cilvēki ir daudz vairāk uzmanīgi un atsaucīgi nekā tad, ja jūs mēģināt demonstrēt savu svarīgumu. Cilvēki uztver uz jūsu attieksmi ātri un pareiza attieksme piesaista vairāk, nekā tas, cik daudz cilvēku jūs zināt, pazīstat.

Kad jūs ir pievērsta uzmanība, piemēram, tad, kad tiek atzīts sasniegums, novirziet uzmanību uz visiem cilvēkiem, kuri smagi strādājuši, lai palīdzētu jums. Tas var izklausīties klišejiski, bet, ja tas ir patiesi, tas, parādīs, ka tu esi pateicīgs un pazemīgs – divi īpašības vārdi, kas ir cieši saistīti ar simpātiskumu.

Sociālais džiudžits – aicina izteikties, izvirza uzmanības centrā, izsaka atzinību. Necenšas pārspēt sarunu biedru, bet gan atbalstīt, uzteikt.

8. Viņi reaģē atbilstoši

Kad cilvēki vēršas pie jums, viņi vēlas zināt, ar ko tiem ir darīšana un kāda veida atbildes viņi var sagaidīt. Sociālā lomā atbildēm jābūt adekvātām. Lai būtu konsekventi, jums jānodrošina, ka pat tad, ja jūsu garastāvoklis iet uz augšu un uz leju, tas neietekmē to, kā jūs izturaties pret citiem cilvēkiem.

9. Viņi izmanto pozitīvu ķermeņa valodu

Kontrolēt žestus, sejas izteiksmi un balsi ir ļoti svarīgi. Entuziasma pilns tonis, nesakrustotas rokas, uzturēts acu kontakts un koncentrēšanās uz personu, kas runā – tās visas ir pozitīvās ķermeņa valodas formas, ko augsta EQ cilvēki izmanto, lai savaldzinātu citus. Pozitīva ķermeņa valoda, var izšķirt sarunas rezultātu.

Pētījumi liecina, lielākā daļa cilvēku izlemj, vai jūs esat simpātisks, pirmajās septiņās sekundēs. Pārējā sarunā viņi attaisno savu sākotnējo reakciju. Tas var likties biedējoši, bet zinot to jūs varat gūt labumu un iegūt simpātijas. Pirmie iespaidi ir saistīti cieši pozitīvu ķermeņa valodu. Stāja, rokasspiediens, smaids, izskats un pareiza distance, palīdzēs nodrošināt, ka pirmais iespaids ir labs.

10. Viņi sasveicinās personiski (zin vārdus)

Tavs vārds ir būtiska daļa no jūsu identitātes. Simpātisks cilvēki izmanto citu personu vārdus ikreiz, kad tie viņus redz. Jums nevajadzētu lietot kādu vārdu tikai tad, kad jūs sveicināt. Pētījumi liecina, ka cilvēki jūtas patīkami, kad persona min vārdu arī sarunā.

Ja jums ir atmiņa uz sejām, bet ir problēmas ar vārdu atcerēšanos, ir daži palīgpaņēmieni . Kad jūs satiekat kādu, nebaidieties lūgt viņa vārdu otrreiz, ja esat aizmirsis to. Izdomājiet, kā saglabāt vārdu droši, ja jūs gatavojas atcerēties to nākamreiz, kad redzēsiet viņu.

11. Viņi smaida

Cilvēki, protams, (un neapzināti) atspoguļo sarunu biedra ķermeņa valodu. Ja jūs vēlaties, lai cilvēki jūtas labi, brīvi ar jums, smaidiet.

12. Viņi zina, kad atvērties

Esiet uzmanīgi, lai izvairītos no dalīšanās personiskās problēmās un atzīšanās pārāk ātri, jo tā var zust ininterese par jums. Simpātiski cilvēki dod citai personai informāciju, kad ir pienācis īstais laiks.

13. Viņi zina kā un kad pieskarties

Kad jūs pieskaraties kādam sarunas laikā, jūs atbrīvojat oksitocīnu viņu smadzenēs, neirotransmiteru, kas veicina uzticību un citas pozitīvas jūtas. Vienkāršs pieskāriens uz pleca vai draudzīgs rokasspiediens ir viss, kas nepieciešams, lai atbrīvotu oksitocīnu. Protams, jums ka nevēlamam vai nepiemērotam fiziskam kontaktam ir pretējs efekts. Tikai atceraties, attiecības tiek būvētas ne tikai no vārdiem, bet arī no vispārējām jūtām par otru. Pieskaršanās ir lielisks veids, kā parādīt jūs rūpes.

Cilvēki tiecas uz tiem, kuri ir kaislīgi. Bet kaislīgi cilvēki bieži pārspīlē un kļūst neinteresanti, jo tie mēdz iegrimt savā darbā. Simpātiski cilvēki līdzsvaro aizraušanos ar spēju būt jautriem. Darbā tie ir nopietni, bet draudzīgi. Viņi joprojām lietišķi lietas izdara, būdami sociāli efektīvi vajadzīgajā brīdī. Tās samazina lieku runāšanu un tenkas un tā vietā koncentrējas uz kuru nozīmīgu mijiedarbību ar saviem kolēģiem. Viņi atceras to, ko jūs teicāt viņiem vakar vai pagājušajā nedēļā, kas liecina, ka tu esi tikpat nozīmīgs, kā viņu darbs.

Prot pasmieties par sevi, tas negrauj viņu autoritāti.

Liekam to visu kopā!

Simpātiski cilvēki ir nenovērtējami un unikāli. Viņi piesaista ar vieglumu, veicina harmoniju darba vietā, izceļ labāko sev apkārt un kopumā, šķiet, ir visvairāk jautri. Pievienojiet šīs prasmes savam tēlam un skatīties, kā jūsu pievilcība aug!

Travis Bradberry, Jeff Haden