SOEE Sporta konference Maltā

MALTAS salu arhipelāgs atrodas Vidusjūras vidusdaļā, uz Dienvidiem no Sicīlijas. Malta, Gozo un Komino salas ir trīs apdzīvotās salas šajā arhipelāgā. Salu ainavai raksturīgi zemi un klinšaini kalni un terasveida līdzenumi, bet krasta līniju glezno lielāki un mazāki līči, klintis un smilšainas pludmales.

No 12. – 16. oktobrim 2011.g. Maltā notika konference sporta speciālistiem ko organizēja Eiropas un Eiroāzijas Speciālā Olimpiāde. Konferences dalībnieki sniedza analītisku atskaiti par Pasaules Vasaras spēlēm Grieķijā, pastāstīja par Pasaules spēlēm 2013., 2015. un 2017.gadā un par Eiropas spēlēm, kuras notiks 2014.g. Beļģijā Antverpenē.

Konferencē piedalījās Eiropas valstu nacionālie direktori, sporta direktori un GMS programmas speciālisti. Kopā Maltā bija ieradušies 78 pārstāvji no 50 valstīm. Latviju pārstāvēja LSO nacionālais direktors Aigars Lasis, LSO sporta direktors S.Šteinbergs un LSO GMS speciāliste Nadija Strazdiņa.

Seminārs bija ļoti radošs un programma ļoti piesātināta ar informāciju. No 9:00 līdz 19:00 nacionālie direktori lēma par SOEE nākotnes plāniem, sporta direktori pilnveidoja zināšanas sacensību vadīšanā, piedaloties arī prakstiskās darbībās. GMS speciālisti visas dienas pavadīja pie datora, apgūstot GMS programmas sesto versiju. Mācību sesiju vadīja Reuben Silva, kurš šo programmu pilnveido vairāk kā 10 gadus. Programma vajadzīga, lai dokumentētu sporta sacensību dalībniekus un viņu panākumus vietējās, Eiropas un Pasaules sacensībās. Latvija līdz šīm nav izmantojusi GMS programmu.

Samināra pēdējā dienā dalībnieki noorganizēja sacensības Maltas Speciālās Olimpiādes dalībniekiem. Sacensības notika pilsētā Marsa. Sacensību laikā visi semināra dalībnieki iegūtās zināšanas varēja pārbaudīt praksē.

{jcomments on}