Bocce Lietuvā

22. novembrī 2012.g. Viļņas speciālajā skolā “Atgaja” (Vilniaus “Atgajos” specialioji mokykla) notika Bocce sacensības, kuras organizēja skolas vadība sadarbībā ar Lietuvas Speciālo Olimpiādi. Uz čempionātu bija atbraukušas 17 komandas (komandā 2 vīrieši un 2 sievietes). Mūsu sportisti (apvienotā komanda – Pelču speciālā internātpamatskola – attīstības centrs un Speciālais sporta centrs) uz šāda mēroga sacensībām bija pirmo reizi.

Sacensības notika pēc Speciālās Olimpiādes (Special Olympics) noteikumiem, kuri atšķiras no tradicionāliem Boccia noteikumiem. Tas nozīme, ka atšķīrīgs bija gan inventārs, gan laukums, gan spēles taktika.

Sportisti guva labu pieredzi, pozitīvas emocijas, draugus un iepazina vietējo kultūru.

Mūsu komanda sacensībās ieguva 4. vietu.

Katru gadu pavasara brīvlaikā Viļņas speciālā skola “Atgaja” organizē Bocce sacensības arī speciālo skolu skolotājiem.

 

Neliels “ieskats” skolas dzīvē.

Viļņas speciālā skola “Atgaja” atrodas netālu no ļoti “skaļa” pilsētas centra. Skolā šogad mācās 84 audzēkņi (2011./2012.m.g. bija 113 audzēkņi) ar garīgās attīstības traucējumiem. Skolā viņi mācās 10 gadus (pamata programma) un trīs gadus viņiem ir iespēja mācīties specialitāti.

Mācību priekšmetu sports skolā vada kinezioterapeiti. Skolā ir pieci šādi speciālisti un ir piecas vingrošanas zāles, kuras ir aprīkotas ar speciālo inventāru (pozicionēšanas ierīces, mobīlie rāmji, minipacēlāji, mazas trepes treniņiem utt.). Mācību klases ir ļoti lielas, katrā klasē ir dīvāni atpūtai, paklāji rotaļām un spēlēm utt. Skolā ir divas plašas ēdamzāles – vienā ēd skolēni ar smagiem attīstības traucējumiem, bet otrā skolēni ar viegliem attīstības traucējumiem.

Pēc skolas apmeklējuma guvu apstiprinājumu kustību terapijas nozīmei un nepieciešamibai ikdienas darbā ar speciālo skolu audzēkņiem.

Foto varat apskatīt šeit: http://www.solatvia.lv/lv/content/bocce-lietuva

Nadija