I Atklātās Baltijas valstu starptautiskās Boče sacensības

video autors: TV Skrunda

2015.g.10. – 12.aprīlim Kuldīgā (Kuldīgas vieglatlētikas manēžā, Dzirnavu iela 9) notika I Atklātās Baltijas valstu starptautiskās Boče sacensības, kurus organizēja Latvijas Speciālā Olimpiāde sadarbībā ar Speciālo sporta centru un Pelču internātpamatskolu – attīstības centru.

Šāda mēroga Boče sacensības Latvijā notika pirmo reizi. Sacensībās piedalījās komandas no Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Lai varētu startēt sacensībās, minētās valstis organizēja atlases sacensības savā valstī, tāpēc Kuldīgā startēja stiprākie.

Pirmajā sacensību dienā notika sportistu testēšana (divizionēšana), sportisti tika sadalīti divizijās, atbilstoši savām fiziskām spējām. Šajā dienā sportistiem bija iespēja tikties ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju, apmeklēt Ventas rumbu, piedalīties fotoorientēšanā un doties ekskursijā pa Kuldīgu. Vakarā Pelču speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā sportistiem un viņu treneriem bija iespēja piedalīties latviešu rotaļās un dejās, kuras noorganizēja skolas skolotājas. Vēlāk bija diskotēka.

Otrajā sacensību dienā notika finālsacensības, šajā dienā kopā tika izspēlētas 14 spēles. Sacensību dienas noslēdzoša spēle bija zvaigžņu spēle. Policijas koledžas kadeti guva pirmo spēles pieredzi sacensībā ar SO izlasi (UA, LT, EST, LV). Spēle beidzās ar SO izlases sportistu uzvaru 3:1.

Paralēli sacensībām darbojās radošās darbnīcas. Kopā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes iecirkņa darbiniekiem skatītāji un sportisti varēja piedalīties spēlēs, pārbaudīt savas zināšanas par drošības noteikumiem uz ielas, ciemos bija arī runcis Rūdis un bebrs Bruno. Kopā ar Kuldīgas mākslas skolas un Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra skolotājām varēja pastrādāt ar plastilīnu un izmēģināt gleznošanu. Sportistiem jauku priekšnesumu bija sagatavojusi Inese Astaševska ar deju grupu. Pasākuma organizēšanā bija iesaistīts Pelču speciālās internātskolas – attīstības centra personāls, pasākuma norisē palīdzēja Kuldīgas novadā dzīvojošie jaunieši.

Paldies kolēģiem un draugiem: Inārai Oļenai, Vēsmai Eidai, Aivaram Kapacim, Ērikam Oficierim un Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra virtuves darbiniekiem un visiem skolotājiem!

Paldies atsaucīgiem un vienmēr izpalīdzīgiem: Robertam Blumbergam, Agrim Kimboram, Agnesei Fogelei, Inai Ozolai, Danutai Sīlei, Ivetai Golbergai, Janai Jansonei, Ingai Spēkainei un viņas kolēģiem no Vailsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa.

Paldies tiesnešiem: Guntai Šteinbergai, Zitai Ullas, Zanei Kapitānovai, Dacei Sproģei, Annai Luīzei Limbaitei!

Paldies Kuldīgas 2.vidusskolas direktorei Rutai Karlovičai, skolotājai Lailai Meirupskai un viņas audzēkņiem, kuri veica brīvprātīgo darbu sacensību dienās!

Paldies manai mīļai un jaukai ģimenei: Ārim, Lindai un Elvisam!

Milzīgs paldies manai “labai rokai” Dacei Šteinbergai!

LTV.LV sižets šeit

Bildes šeit