Kurzemes Boccia kauss 2016.

Video autors TV Skrunda

2016.g.30.janvarī Kuldīgā notika Kurzemes Boccia kauss 2016, kuru organizēja Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija un Speciālais sporta centrs.

Pašreiz Latvijā plosās gripa un uz sacensībām no 12 komandām ieradās 6: Speciālais sporta centrs (jaunieši), Valsts sociālās aprūpes centra ”Kurzeme” filiāle “Dundaga”, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs, Speciālais sporta centrs (vecākā grupa), Liepājas biedrība “Ticība. Cerība. Mīlestība.”, Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra „Sociālaisdienests”.
Sacensībās bija iespēja piedalīties bērniem un jauniešiem ar dažādiem kustību traucējumiem bez intelektuālās attīstības traucējumiem, kā arī cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem vai psihiskām saslīmšanām. Katra komandas startēja sava grupā, atbilstoši veselības stāvoklim un vecumam. 
Tas, ka Boccia spēle vēl nav populāra starp bērniem un jauniešiem ar dažādiem kustību traucējumiem bez intelektuālās attīstības traucējumiem liecina tas, ka otro gadu pēc kārtas sacensībās nebija pieteikta neviena komanda. Iespējams informācijas un zināšanu trūkums sporta skolotājiem, treneriem, vecākiem un sportistiem.
Sacensību laikā komandām kopumā bija jāizspēlē 15 spēles.

Rezultāti:
3.grupa – 1.vieta un kauss Speciālais sporta centrs;

5.grupa – 1.vieta un kauss Valsts sociālās aprūpes centrs Kurzeme filiāle “Dundaga”;

5.grupa – 2.vieta Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs;

5.grupa – 3.vieta Speciālais sporta centrs;

5.grupa – 4.vieta Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” “Kopā būt”;

5.grupa – 5.vieta “Ticība. Cerība. Mīlestība”.

Sacensību mērķis bija paplašināt interesi par Boccia spēli un popularizēt to starp cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izmantot spēli kā iespēju cilvēkiem ar invaliditāti integrēties sabiedrībā, kā arī noskaidrot 2016.g. uzvarētājus, kuri piedalīsies Latvijas Boccia čempionātā 2016.g.martā, kuru katru gadu organizē Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija.

Šogad uz Latvijas Boccia čempionātu dosies 3.grupas uzvarētāja komanda Speciālais sporta centrs.

Rakstu sagatavoja Nadija