Latvijas izlases komanda piedalīsies Atēnu Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēlēs

No 18. jūnija Tu varēsi lasīt arī par sportistu sasniegumiem un viņu izklaidēm www.Athens2011.org un www.specialolympics-eu.org, http://www.2013sopoc.org/hb/en, http://ltvzinas.lv/?n=video&id=4724, http://www.specialolympicsee.eu/uploadedFiles/specialolympicseurasia/Press_Room/2011%20WSG%20Official%20Brochure.pdf

2. jūlijā Speciālās Olimpiādes izlases komanda Atēnās aizvadīja pēdējo spēli futbolā, kurā ar rezūltātu 2:5 piekāpās Brazīlijas izlasei un ieguva sudraba medaļu.

Laika apstākļu dēļ Latvijas sportistiem bija smags iesildīšanās laiks pirms spēles, jo jau pl. 9:00 gaiss bija iesilis līdz 33 grādu atzīmei pēc Celsija skalas. Spēle notika pl.10:00, kad gaiss bija jau iesilis līdz 41 grādam. Kopumā spēles gaita bija ātra un neskatoties uz to, ka Brazīlijas sportisti visas iepriekšējās spēles aizvadīja “sausā”, jau pirmajās 30 sekundēs vadībā izvirzījās Latvijas izlase ar Jāņa Vanaga gūtajiem vārtiem. Otros vārtus guva Valdis Bicāns.

__________________________________________________________________________________

1. jūlijā Grieķijā speciālās Olimpiādes Latvijas izlases komanda aizvadīja svarīgu futbola spēli ar Dienvidāfrikas komandu. Pēc pārliecinošas uzvaras iepriekšējā spēlē ar Tobago un Trinidadu, šoreiz nācās piedzīvot sīvu cīņu, kas beidzās ar rezultātu 3:3.

Aizvadot pirmo puslaiku, Latvijas izlases komanda izvirzījās vadībā ar 3:1. Divus vārtus komandai guva Valdis Bicāns un trešos Arturs Balodis.

Otrais puslaiks komandai bija gan psiholoģiski, gan fiziski smags, jo spēle notika +43 grādu karstumā pēc Celsija, kas, turpretī Dienvidāfrikas komandai neradīja papildus problēmas. Kā rezultātā Dienvidāfrikas komandas ātrums palielinājās, gūstot vēl 2 vārtus viņu labā.

Saspringtākos brīžus, kuri bija teju vai Validola vērti, sagādāja spēles pēdējās un izšķirošās piecas minūtes, kurās abām komandām bija līdzvērtīgas iespējas gūt izšķirošos uzvaras vārtus, tomēr tos neizdevās līdz galam gūt nevienai no komandām, spēlei beidzoties ar neizšķirtu rezultātu.

Tomēr spēles rezultāts netraucē Latvijas komandai nodrošināt sudraba medaļu un ļaut piedalīties pēdējā un izšķirošajā spēlē ar Brazīlijas izlases komandu, kura ir turnīra favorīts, par godalgoto zelta medaļu. Izšķirošā spēle Ar Brazīliju notiks 2. jūlijā.

_______________________________________________________________________________________

30. jūnijā Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēlēs Grieķijā norisinājās Latvijas izlases spēle futbolā ar Trinidadu un Tobago. Komanda kopumā guva 7 vārtus, tādējādi gūstot pārliecinošu uzvaru ar rezūltātu 7:0.

Visvairāk punktus spēlē guva Valdis Bicāns, kopumā iesitot 4 vārtus, 2 vārtus guva Jānis Vanags un vienus Nauris Dzintars. Piecas rezūltatīvas piespēles guva Artūrs Balodis un trīs Reinis Kučers. Vārtsargam Jurim Žukovskim šī bija jau ceturtā “sausā” spēle.

Aizsardzībā lielisku sniegumu parādīja arī Igo Krams un Jānis Turkupolis.

1.jūlijā Latvijas izlasei būs izšķirošā spēle ar Dienvidāfriku.

_________________________________________________________________________________________

29.06.2011. Medicīniskā pārbaude. Visi sportisti saņēma dažādas dāvanas.

_________________________________________________________________________________________

28.06.2011. notika spēle ar Polijas komandu. Mūsu komanda uzvarēja 4:3, visus vārtus guva Valdis Bicāns.

27.06.2011. notika spēle ar Ķīnas komandu. Mūsu komanda uzvarēja 3:0, pirmos vārtus guva Valdis Bicāns, otros – Nauris Dzintars un trešos – Jānis Turkupolis.
Otrā spēle šodien bija ar komandu no Melnkalnes, mūsu komanda uzvarēja, vienīgos vārtus guva Artūrs Balodis.

__________________________________________________________________________________

26.06.2011. pēc 2 stundu gulēšanas sportistiem bija grūti spēlēt.
Spēle ar Vācijas izlasi beidzās ar 0:0, spēle ar Niderlandes komandu 1:1.
Mums paziņoja, ka rīt un parīt būs streiks un mums 6 norīta jābrauc uz stadionu, spēlēsim ar Ķīnas izlasi, būs arī otrā spēle, bet vēl nav zināms ar kuru komandu un cikos. Domāju, ka streika dēļ mūs neaizmirsīs stadionā.

___________________________________________________________________________________

25. jūnijā notika atklāšanas ceremonijā, kur sabrauca 10 000 sportistu no 160 valstīm. Atklāšana bija ļoti skaista un krāšņa. Mums dziedāja slaveni mākslinieki, viens no viņiem ir arī Stīvijs Vonders (Stevie Wonder). Atklāšana beidzas divos naktī.

___________________________________________________________________________________

Latvijas izlasei pirms sacensībām Atēnās izlozes kārtība tika piešķirts braucins uz Kipru (Nea Pafos). Tur mēs nodzīvojam, kā bērni teica: “Paradīzē”, no 20.- 24. jūnijam. 24. jūnijā no “paradīzes” atgriezāmies Atēnās, reālajā dzīvē. Atēnās dzīvojam viesnīcnīcā, baudam sauli (+32 grādi).

Laikā no šā gada 20. jūnija līdz 5. jūlijam notiks Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēles Atēnās – Grieķijā, kurās piedalīsies arī Latvijas izlases komanda. Latvijas izlase startēs jāšanas sportā, futbolā, vieglatlētikā un galda tenisā.

Šogad Latvijas izlases komandu pārstāvēs Sveķu, Daugavpils, Gaismas, Lielplatones, Pelču, Stiklu, Rīgas, Dzirciema, Purmsātu, Mazirbes, Bērzupes, Palsmanes, Carnikavas un Gaujienas izglītojamie.

Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēles ir lielākais Speciālās Olimpiādes sporta notikums četros gados, kurā vidēji piedalās 160 valstis.

Pirms spēlēm, lai labāk sagatavotos sacensībām, Latvijas Speciālā Olimpiāde rīko treniņnometni izlases dalībniekiem no 13. – 16. jūnijam Sveķu speciālajā internātpamatskolā. Šādas sporta nodarbības un dalība tajās veicina arī bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām veselības uzlabošanu un pašapziņas celšanu.

{jcomments on}