Republikas boče sacensības Kuldīgā 2015.

2015.g.26.martā Kuldīgas vieglatlētikas manēžā notika republikas boče sacensības cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem un psihiskām saslimšanām. Šogad sacensībās piedalījās 11 komandas no Latvijas speciālajām skolam, valsts sociālās aprūpes centriem un biedrībām. Sacensības organizēja Latvijas Speciālā Olimpiāde sadarbībā ar Speciālo Sporta Censtru un Pelču speciālo internātpamatskolu – attīstības centru.

Pirmo reizi sacensības notika standarta laukumā un ar standarta aprīkojumu. Sacensības notika pēc Speciālās Olimpiādes (Special Olympics) noteikumiem un pirms finālspēlēm notika sportistu testēšana divizionēšanai.

Uzvarētāji ieguva tiesības startēt atklātajās Baltijas boče sacensībās, kuras šogad notiks Kuldīgā no 11. līdz 12. aprīlīm (programma šeit).

Sacensību rezultāti:

A divīzija

Sveķu internātpamatskola – 1. vieta

Dzirciema internātpamatskola – 2. vieta

Gaujienas internātpamatskola – 3. vieta

Speciālais sporta centrs – 4. vieta

Kuldīgas BJC – 5. vieta

Biedrība “Ticība.Cerība.Mīlestība.” – 6. vieta

B divīzija

Valsts sociālās aprūpes centrs “Kurzeme” filiāle “Dundaga” – 1. vieta

Gaismas internātpamatskola – 2. vieta

Atbalsta grupa “Kopā būt!” – 3. vieta

Pelču speciālā internātpamatskola – attīstības centrs – 4./5. vieta

Pamūšas speciālā internātpamatskola – 4./5. vieta

Bildes šeit un šeit.

Paldies visiem sportistiem, treneriem, tiesnešiem un brīvprātīgajiem.

SSC organizē sacensības, pasākumus, nometnes un mācību seminārus kopš 2011.gada. Aktivitātēs tika iesastīti cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem, Kuldīgas novadā dzīvojošie bērni no maznodrošinātām ģimenēm, brīvprātīgie jaunieši no Kuldīgas un Rīgas. SSC ir pirmais, kurš Latvijā uzsaka Boče (Bocce) spēli. SSC sadarbībā arGlaxoSmithKline Latvia un Latvijas Speciālo Olimpiādi ir izdevis grāmatu “Boče – spēle visiem”.

Atskatu sagatavoja Nadija