Slēpotāja apģērbs

50.-to gadu apģērbi un aksesuāri

Pareizi izvēlēts apģērbs un aksesuāri sargā veselību slēpotājam, bet spilgtās tērpa krāsas sportistu ātrāk sargā nekā pievelk skatītāju uzmanību, jo tādā kostīmā slēpotājs ir labi pamanāms.

Pareizi izvēlēta apģērba noslēpums – daudzslānība un daudzfunkcionālitāte. Ir jāizvēlas trīs slāņu princips.

  • Pats pirmais slānis ir termoveļa: termo krekliņš, termo apakšbikses, snovbordistu – kalnu slēpotāju zeķes. Viņu funkcijā ietilpst mitruma uzsūkšana un novadišana no auguma, kas pasargā augumu no siltuma zuduma. Tā āda paliek silta un sausa. Termoveļai jābūt sintētiskai, polipropilānai, kurai pieļaujams neliels daudzums kokvilnas auduma. Termo triko krekliņš vai jaka (atkarībā no temperatūras) jaizvēlas ar ciši pieguļošām manžetes. Apavos ģērbj snovbordistu – kalnu slēpotāju zeķes arī no sintētikas. Tām jābūt ne īsākām kā līdz pus ikriem (pareizāk būtu nosaukt par golfiem) un nedaudz ciešāk apspiestām par parastām zeķēm, ne ļoti siltām, lai nestimulētu sviedru izdalīšanos. Apavi paši par sevi labi saglabā siltumu. Tādas zeķes nesaveļas un neberž kāju.
  • Nākošais, vidējais slānis ir siltinātājs, kas dod siltumu un izolāciju. Nelietojiet vilnas apģērbus. Labākais variants – silta flīša jaka un termiskās bikses. Termobikses izgatavo platas, lai varētu izdarīt brīvas kustības un veikt dažādus trikus, lai varētu sēdēt sniegā un nesamirkt krītot. Labāk izvēlēties bikses, kuras attiecīgajās vietās nostiprinātos ar papildus biezu auduma kārtu.
  • Trešā, ārējā – pati galvenā kārta pasargā no mitruma, vēja. Tā nodrošina mitruma iztvaikošanu no ķermeņa un nepieļaujoša mitrumu iekšienē – membrāna. Tā ir jaka, bikses, cepure, ķivere un cimdi no augstas tehnoloģijas materiāla. Apģērba audums marķējas kā „waterproof” un „breathable”. Noradītie cipari uz birkas liecina par mitruma caurlaidības koeficentu un elpošanas koeficentu uz vienu laukuma vienību, kuru izlaiž membrāna vienā vai otrā virzienā. Viens no optimāli esošajiem uz šodienu mitruma caurlaidības koeficentiem ir – 3000 g/cm3. Tas ir ūdens augstuma stabiņš, kuru izturēs audums un nelaidīs mitrumu 24 stundas. Elpošanas koeficenta rādītājs (29000 g/cm3 kā esošais optimālais) nozīme tvaika daudzumu gramos, kuru izvadīs audums diennaktī.